Fiksusti kouluun -webinaari: Koulumatkaliikkuminen Suomessa ja Uudessa-Seelannissa

Tervetuloa Fiksusti kouluun -ohjelman aamukahviwebinaariin maanantaina 12.6.2023 klo 8.30-9.00!

Webinaarissa keskustelemme Suomen ja Uuden-Seelannin eroista koulumatkojen kulkemisen suhteen, siitä mitkä ovat maiden haasteet ja kuinka niitä on lähdetty ratkomaan. Studiossa aiheesta ovat keskustelemassa Fiksusti kouluun -ohjelman ohjelmakoordinaattori Tanja Onatsu ja Otagon yliopiston professori Sandra Mandic, joka on koulumatkaliikkumisen asiantuntija maassaan.

Huomioithan, että keskustelu käydään englanniksi.

Napaa kuppi kahvia ja tule mukaan kuulolle!

Katso tallenne

Sandra Mandic

Sandra Mandic, PhD, PMP is the founder and the director of the research consultancy AGILE Research Ltd. (https://agileresearch.nz/), the principal investigator of the award-winning BEATS Research Programme, Adjunct Professor at Auckland University of Technology (New Zealand), Principal Advisor Transport Strategy at Wellington City Council (New Zealand) and the author of Compass Guide Research Training Resources (www.agileresearch.nz/products).