Fiksusti kouluun -verkostoaamu

Tervetuloa Fiksusti kouluun -verkostoaamuun perjantaina 7.10.2022 klo 8.15–9.15. Aamutilaisuus on tarkoitettu kaikille Fiksusti kouluun -kunnille ja kouluille sekä kaikille aktiivisten ja kestävien koulumatkojen edistämisestä kiinnostuneille.

Aamun aikana kuullaan konkreettisia esimerkkejä aktiivisten ja kestävien koulumatkojen edistämisestä kunnissa ja kouluissa. Lisäksi tilaisuudessa pääsee jakamaan hyviä ja toimivia käytäntöjä sekä kuulemaan oppeja muilta.

Tilaisuuden on tarkoitus olla mahdollisimman keskusteleva, joten kannattaa valmistautua kysymyksillä ja omilla esimerkeillä.

Alustava ohjelma:

8.15-8.20 Uudistunut FK-tiimi esittäytyy

8.20-8.30 Yhteenvetoa verkostokunnista / Sanna Ojajärvi

8.30-8.50 Kuopion pyöräpysäköintikatselmus / Hanna Väätäinen (Kuopion kaupunki) ja Jari Harjula (Jynkänlahden koulu)

8.50-9.15 Kysymyksiä, vastauksia ja keskustelua